3 Yıl Mali Müşavirlik yapanlara YMM sınavına girme hakkı…

Türmob Genel Kurulu hakkında bilgiler veren Genel Sekreter Yahya Arıkan sınav yönetmeliğinde SMMM’likte 3 yıllını dolduranların, YMM sınavlarına girmelerinin sağlandığını belirtti. Türmob Genel Kurulunda 10 Yönetmelik ve 1 Mecburi...

Türmob Genel Kurulu hakkında bilgiler veren Genel Sekreter Yahya Arıkan sınav yönetmeliğinde SMMM’likte 3 yıllını dolduranların, YMM sınavlarına girmelerinin sağlandığını belirtti.

Türmob Genel Kurulunda 10 Yönetmelik ve 1 Mecburi Meslek Kararlarındaki değişiklikler görüşülerek kabul edildi.

 

Söz konusu Yönetmelikler, Maliye Bakanlığı’nın uygun görüşü alındıktan sonra Resmi Gazete’de yayımlanarak uygulamaya girecek.

Meslektaşlarımızdan ve Odalarımızdan gelen talepler doğrultusunda şekillenen düzenlemelerimizden bir tanesi de YMM ve SMMM ortaklığı konusuydu. Genel Kurulumuzun sonucunda YMM ve SMMM’lerin özellikle denetim ve danışmanlık işlerinde birlikte çalışmaları sağlandı.

YMM Odalarımız ortaklık konusuna katılmasada, bunun fiili hayatın bir gerçeği olduğunu bilmemiz gerekiyor. YMM ve SMMM’lerin birlikte çalışmalarının mesleğe yeni bir anlayış getireceğini ve YMM Odalarımızın da Genel Kurulun iradesine anlayışgöstereceğine inanıyorum.

Ayrıca, sınav yönetmeliğinde SMMM’likte 3 yıllını dolduranların, YMM sınavlarına girmelerinin önü de açıldı.

Mesleğin uygulanmasında ortaya çıkan sorunların çözümüne yönelik olarak bu tür düzenlemeler, mesleğin daha rahat uygulanabilmesine ve meslektaşlarımızın iş ve işlemlerini daha rahat yapabilmesine olanak sağlayacak.

Hep söylediğimiz gibi bizim ortak paydamız mesleğimiz. Mesleğimizin geleceği için hep birlikte çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.

Yahya Arıkan
Türmob Genel Sekreteri

Kategoriler
EkonomiMuhasebe
Yorum Yok

Yazıya Yorum Yapın

*

*

SON YAZILANLAR