BDDK’dan Dolandırıcılık Uyarısı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, kendi adlarını kullanarak kart aidatlarını geri ödeme bahanesiyle kredi kartı bilgilerini isteyen şahıslara vatandaşların itibar etmemeleri konusunda uyardı. EKONOMİ SERVİSİ Bankacılık Düzenleme ve Denetleme...
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, kendi adlarını kullanarak kart aidatlarını geri ödeme bahanesiyle kredi kartı bilgilerini isteyen şahıslara vatandaşların itibar etmemeleri konusunda uyardı.
EKONOMİ SERVİSİ
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) son günlerde kötü niyetli şahısların BDDK’nın adı kullanılarak yaptığı dolandırıcık faliyetlerinin artması üzerine internet sitesi üzerinden bir açıklama yaptı.BDDK, kendi adını kullanarak kredi kartı aidatlarını geri ödeme bahanesiyle kart bilgilerini isteyen şahıslara itibar edilmemesiniistedi. İşte o açıklama:

‘ADIMIZI KULLANANLARA İTİBAR ETMEYİN’

‘Son günlerde, Kurumumuza ulaşan şikayet, bilgi edinme ve uyarı niteliğindeki başvurulardan, kendilerini BDDK veya Türkiye Bankalar Birliği (TBB) personeli olarak tanıtan  kişilerin, banka müşterilerine çeşitli iletişim araçlarıyla ulaşarak bankacılık ürünlerine ait masraf ve komisyonlar ile kredi kartı aidatlarının iadesini sağlayacakları vaadinde bulundukları ve bu suretle banka müşterilerinin kişisel bilgilerini temin ettikleri yönünde emareler tespit edilmiştir.
Kurumumuz tarafından vatandaşlarımızın bankacılık işlemlerinde kullandıkları kişisel nitelikli bilgiler hiçbir şekil ve surette talep edilmemektedir. Bu itibarla, herhangi bir dolandırıcılık olayına maruz kalınmaması açısından; kendilerini BDDK, TBB ve/veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel olarak tanıtarak, kredi masraf, komisyon veya kredi kartı aidatlarının iadesini sağlayacaklarını vaat eden kişilere kesinlikle itibar edilmemesi, kişisel bilgilerin korunması ususunda azami dikkat ve özenin gösterilmesi büyük önem taşımaktadır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur’

AKŞAM

 

Kategoriler
Güncel
Yorum Yok

Yazıya Yorum Yapın

*

*

SON YAZILANLAR