Bebek Paketi

Çocuk teşviği düzenlemesinde geri sayım başladı. Pakette daha uzun doğum izni, prim ve nakit desteği gibi teşvikler var… Doğum teşvikleri düzenlemesinde ayrıntılar belli oluyor. Edinilen bilgiye göre; çeşitli alternatiflerin yer...

Çocuk teşviği düzenlemesinde geri sayım başladı. Pakette daha uzun doğum izni, prim ve nakit desteği gibi teşvikler var…

Doğum teşvikleri düzenlemesinde ayrıntılar belli oluyor. Edinilen bilgiye göre; çeşitli alternatiflerin yer aldığı paket ile doğum öncesi ve sonrası uzun süreliizin, yarı zamanlı çalışma, sigorta priminin devlet tarafından karşılanması, nakit desteğigibi teşvikler getiriliyor.

ŞİRKETLERE DE DESTEK
Kadınlara esnek çalışma modeli getirilirken; bu konuda Fransa modeline ağırlık veriliyor. Düzenleme kapsamında doğum teşvikleri getilirken, özel sektör de desteklenecek. Örneğin; doğum sonrasında kadının sigorta priminin bir bölümünü devlet karşılayacak. Bir kadın çalışan, doğum sonrasında izne ayrıldığında yerine kısa süreliğine birisini de çalıştırabilmek mümkün olacak. Evlenmenin de teşvik edildiği pakete son şeklini Başbakan Tayyip Erdoğan verecek.

HAMİLE MEMURA İKİ YIL GECE NÖBETİ YOK
Hamile memura doğumdan itibaren iki yıl süre ile gece nöbeti ve vardiyası görevi verilemeyecek. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nca yayımlanan yazıda, kanunun yürürlüğe girdiği 2 Ağustos’tan önce veya sonra olunmasına bakılmaksızın ilgili personele doğumdan itibaren 2 yıl süre ile gece nöbeti ve vardiyası görevi verilemeyeceği belirtildi.

TAKVİM

 

Kategoriler
Sosyal Güvenlik
Yorum Yok

Yazıya Yorum Yapın

*

*

SON YAZILANLAR