Emeklinin Promosyon isyanı

Bir maaş promosyon isteyen emekliler, kamu bankalarına tepki göstererek, ‘Hakkımızı verin’ diyor. Yaklaşık 10 milyon emeklinin gözü kulağı promosyonda. Bankaların aylık 6 lira civarındaki promosyon teklifi, emeklileri kızdırdı. Sadece kamu bankalarıyla değil, özel bankalarla da masaya...

Bir maaş promosyon isteyen emekliler, kamu bankalarına tepki göstererek, ‘Hakkımızı verin’ diyor.

Yaklaşık 10 milyon emeklinin gözü kulağı promosyonda. Bankaların aylık 6 lira civarındaki promosyon teklifi, emeklileri kızdırdı. Sadece yla değil, özel bankalarla da masaya oturulmasını isteyen emekliler, “Kim, iyi promosyon verirse, onu seçeriz” dedi.

70 LİRA TEKLİFİ KOMİK

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yetkililerinin emekliler için başlattığı promosyon görüşmeleri sürüyor. Maaşların büyük bölümünün ödemesini yaptıkları için öncelikle kamu bankalarının yöneticileriyle bir araya gelindi. 2 görüşme gerçekleştirildi, ancak şu ana kadar ortaya çıkan sonuç emeklileri üzdü. Yılda bir maaş tutarında promosyon isteyen emekliler, bankaların yıllık 70 lira civarındaki promosyon teklifi karşısında şaşkına döndü. SGK’nın özel bankalarla da masaya oturmasını isteyen emekliler, şunları söyledi: “Böylece pazarlık kızışır. Özel bankalar maaşlarımızı kendilerinden almamız için kampanya yapıyor. Bu yarış sürdürulsün.”
TAKVİM

Kategoriler
GüncelSosyal Güvenlik
Yorum Yok

Yazıya Yorum Yapın

*

*

SON YAZILANLAR