İş Görmezlik Ödemeleri SMS Bildirilecek

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) 4/A kapsamındaki sigortalılara istirahatli oldukları süreler için ödediği ‘geçici iş göremezlik ödeneği’ hesaba yatırıldığında SMS ile bildirilecek. SGK’dan yapılan bilgilendirmede, 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve...

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) 4/A kapsamındaki sigortalılara istirahatli oldukları süreler için ödediği ‘geçici iş göremezlik ödeneği’ hesaba yatırıldığında SMS ile bildirilecek.

SGK’dan yapılan bilgilendirmede, 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na göre 4/A kapsamında bulunan sigortalılara istirahatli kaldıkları süreler için anılan kanunun 18’inci maddesinde yer alan hükümlere göre E-ödenek programı aracılığı ile ‘geçici iş göremezlik ödeneği’ ödendiği hatırlatıldı. Açıklamada şöyle denildi: “Geçici iş göremezlik ödeneklerinin sosyal güvenlik il müdürlükleri/sosyal güvenlik merkezleri tarafından MOSİP sistemi üzerinden banka hesabına aktarıldığında sigortalılarımıza bilgilendirme amaçlı SMS gönderilmesine 9 Temmuz 2013 tarihinde başlanılmıştır. Konuyla ilgili olarak sigortalıların www.sgk.gov.tr adresinde yer alan ‘SMS bilgilendirme’ menüsünden ‘SMS hizmetleri bilgi girişi/güncelleme’ ekranından cep telefonlarını sisteme kaydetmeleri halinde geçici iş göremezlik ödeneklerinin bankaya aktarıldığı tarih ‘SMS’ yoluyla bildirilecektir.”

Kaynak: http://haber.stargazete.com/ekonomi/gecici-is-goremezlik-odemeleri-artik-sms-ile-bildirilecek/haber-778212

Kategoriler
Sosyal Güvenlik
Yorum Yok

Yazıya Yorum Yapın

*

*

SON YAZILANLAR