Üretim Son 6 Yılın Zirvesinde

SMMT, İngiltere’de otomotiv üretiminin son 6 yılın en yüksek seviyesie ulaştığını bildirdi. İngiliz Tüccar ve İmalatçılar Kurumu (SMMT), 2013 yılı itibariyle ülkede 1,5 milyondan fazla araç üretimiyle son 6...

SMMT, İngiltere’de otomotiv üretiminin son 6 yılın en yüksek seviyesie ulaştığını bildirdi.

İngiliz Tüccar ve İmalatçılar Kurumu (SMMT), 2013 yılı itibariyle ülkede 1,5 milyondan fazla araç üretimiyle son 6 yılın en yüksek seviyesine ulaşıldığını açıkladı.

SMMT açıklamasına göre, 2013 yılında bir önceki yıla göre İngiltere’deki toplam araç üretimin 1,5 milyonun üzerinde olduğu ve otomotiv üretiminde yüzde 3,1 oranında artış kaydedildiği bildirildi.

Kurum, bu rakamın 2007 yılından bu yana gerçekleşen en iyi performans olduğunu kaydetti. SMMT, endüstri analistlerinin İngiltere’nin önümüzdeki 4 yıl içerisinde tüm otomobil üretim rekorlarını kırarak, 2017 yılında ortalama 2 milyon araç üreteceği tahmininde bulunduklarını belirtti.

SMMT ayrıca, İngiltere’nin Almanya ve İspanya’dan sonra Avrupa’nın en büyük üçüncü otomobil üreticisi olacağı tahmininde bulunuyor. uriye halkına yardım etmek” ifadesini kullandı.

 

Kaynak: http://www.dunya.com/otomotiv-uretimi-son-6-yilin-zirvesinde-216571h.htm

Kategoriler
EkonomiGüncel
Yorum Yok

Yazıya Yorum Yapın

*

*

SON YAZILANLAR